Slizácký badatel

Na Lednovém setkání badatelů se děti dočkaly dlouho očekávané výroby slizu.

Výroba slizu je momentálně hitem, kterému podlehlo mnoho dětí. Zábavy si přitom užijí nejen s touto zvláštní hračkou, ale také již během její výroby. Možností, jak sliz připravit, je spousta.

My jsme vyzkoušeli přípravu kde budete potřebovat:

  • potravinářské barvivo, nebo temperové barvy
  • Oční kapky
  • Tekuté lepidlo
  • jedlou sodu
  • třpytky, oči

Tento postup už je trochu náročnější, přesto ho s trochou trpělivosti zvládne každý. Množství surovin opět záleží na tom, jak velký sliz budete chtít vyrobit.

Na menší sliz vám vystačí dvě lžíce tekutého lepidla. K němu přidejte oční kapky (jen pár kapek) a poctivě, ale jemně obě ingredience promíchejte. Pokud chcete sliz barevný, přidejte kapku potravinářského barviva a opět smíchejte dohromady. Následně přijde na řadu jedlá soda. S tou postupujte opatrně, jestliže to přeženete, směs vám nebude držet pohromadě! Celkem budete potřebovat asi lžičku jedlé sody, přidávejte ji ovšem postupně. Pokud to nebude stačit, přisypte klidně trochu víc. Celou směs s jedlou sodou míchejte tak dlouho, dokud ze směsi nezačne vznikat sliz. Míchání vám nejspíš nějakou chvíli zabere, proto buďte trpěliví a sodu opravdu přidávejte pomalu. Stále nezapomínejte na jemné míchání. Jakmile začne směs držet pohromadě, uhněťte ji v dlaních. A máte hotovo!