Dvanáct měsíčků

Tento týden jsme se s dětmi zažili divadelní zážitky. Jenže ještě tady bylo zasněžené pondělí, kdy jsme museli navštívit zasněžený kopec a tímto vyzkoušet, zda naše boby a lopaty dobře jezdí. A ikdyž nám ten sníh mizel před očima, tak jsme si ještě stihli pěkně zadovádět. Dále následovalo seznámení s pohádkou, která se jmenuje – Dvanáct měsíčků. Děti se seznámily s novými slovy – dramaturg, scenárista, autor a ilustrátor. Společně jsme se s pohádkou nejprve seznámili a potom si ji děti zkusily převyprávět samy. Další dny jsme již začali vyrábět korunky pro Měsíčky a u toho jsme si připomněli roční období ( taky anglicky) a měsíce v roce. Děti se naučily část písně „Do pohádky.“ Postupně jsme si rozdělili role a zkusili si pohádku zahrát. V dalších týdnech budeme divadlo dále nacvičovat, abychom mohli pozvat ostatní třídy z naší školky na divadlo. Je možné, že v průběhu budeme žádat i o Vaši spolupráci např. co se týká kostýmů apod. Budeme moc rádi, za každou pomoc. Děkujeme a nezapomeňte nám držet palečky, aby to všechno vyšlo.