Ve světě Pokémonů

V tomto týdnu si děti vybraly své téma na přání a tak jsme si to náležitě užívali! S dětmi jsme na glóbusu hledali Japonsko, jelikož právě z této země, která je součástí Asie, pokémoni původně pochází. Společně jsme si pokémony rozdělili podle různých druhů, jakými jsou třeba: travní, ohniví, vodní nebo třeba vílí. V seznamu pokémonů jsme hledali jednotlivé pokémony a řadili je pod jednotlivé skupiny. Děti jich teda spoustu znají, ale samozřejmě byl u všech nejoblíbenější Pikachu.

V koutcích jsme toho zvládli mnoho. V Ateliéru jsme vytvářeli pokeball a v pokusech zase Pikachua. Ve školičce jsme luštili pokémoní hesla tak, že jsme hledali začáteční písmenka jednotlivých pokemonů. Také jsme hledali cestu bludištěm, předměty na schované na obrázku a vybarvovali číslicovou omalovánku. V koutku knihovny jsme vytáhli světelnou tabuli, na které jsme vytvářeli jednotlivá písmena, jenž se schovávají ve slově pokémon. No a samozřejmě v koutku sportu jsme chytali pokémony za pomocí obručí a kuželek. Z japonska také pochází tradiční origami a to jsme si společně zkusili – z papíru jsme složili oblíbeného Pikachua. Děti si na konci týdne také měly za úkol vymyslet, nakreslit a pojmenovat svého jedinečného Pokémona!

Procházky jsme věnovali hledali Pokémonů a v pátek byla pro děti připravena pokémoní překážková dráha.