Hrajeme si na školu

Pro předškoláky jsou pravidelně připravovány aktivity pro rozvoj školních dovedností. V době odpoledního odpočinku si naši předškoláci trénují paměť, zrakovou a sluchovou percepci, grafomotoriku, ale také logopedii a pohybové dovednosti. Základy šachu, ty byly výzvou i pro paní učitelky, a velmi oblíbené konstruování dle návodu s Malou Technickou univerzitou a Moy Toy.

Rádi pracujeme také s Metodou dobrého startu a Hejného metodou matematiky. Vše je formou hry, ale přesto se zaměřujeme na na soustředění, výdrž a dokončení započaté práce. Podporujeme spolupráci mezi dětmi, samostatné a logické myšlení.

Pro předškoláky jsme domluvili také návštěvu v první třídě, aby si vyzkoušeli jaké to bude sedět v opravdové lavici a opakovaně se účastníme vzdělávacích programů Ostravských knihoven.