MŠ Ignáta Herrmanna logo

Jak se stát žákem naší mateřské školy

Informace k zápisu pro rok 2023/2024 naleznete zde

Jak postupovat před nástupem do speciální třídy

1️⃣ První krok logo Fakultní nemocnice Ostrava

Na základě doporučení vašeho očního lékaře kontaktujte Oční kliniku (Centrum pro děti s vadami zraku) ve Fakultní nemocnici v Ostravě- Porubě. Telefonní kontakt: 597 372 118. Následně kontaktujte ortoptickou sestru v MŠ- Bednáriková Iva (tel. 734 288 116)

2️⃣ Druhý krok logo spc opava

Pokud lékaři doporučí pro Vaše dítě specializovanou mateřskou školu (naše Mateřská škola I. Herrmanna v Ostravě-Hrabůvce), domluvíte si návštěvu ve Speciálně pedagogickém centru v Opavě.

Telefonní kontakt: 553 627 004, 731 618 445.
E-mail: spczrak.opava@seznam.cz

Speciálně pedagogické centrum Vám vydá (pošle poštou) Doporučení školského poradenského zařízení pro vzdělávání dítěte/žáka ve speciálním vzdělávání.

3️⃣ Třetí krok MŠ Ignáta Herrmanna logo

Přinesete doporučení do naší mateřské školy a od nás dostanete přihlášku do mateřské školy pro své dítě. Do speciální třídy bude přijato.

V mateřské škole probíhá běžný denní provoz od 6:00 do 16:30 obohacený o speciální cvičení ve třídě nebo pracovně ortoptické sestry, která je zaměstnancem FNO. Více zde.