Znovu u Eskymáků

V ledovém království na severním pólu se nám zalíbilo, a tak jsme si náš eskymácký výlet ještě o týden prodloužili. A zase nás čekala spousta zábavných aktivit!

Namalovali jsme si obrovské iglú, do kterého se vešly všechny Chobotničky – samozřejmě proměněné v Eskymáky. Vlastnoručně jsme si také vyrobili eskymácké domino – byla to spousta práce, ale zvládli jsme to, a nakonec si ho i společně zahráli. Nechybělo překreslování obrázků přes průsvitku a další aktivity pro procvičení oček. Velkou výzvou bylo také stavení iglú z kostek cukru – aspoň jsme si vyzkoušeli, že to ti Eskymáci vůbec nemají jednoduché.

Protože jsme toho zvládli opravdu hodně, upekli jsme si ke konci týdne za odměnu buchtu – samozřejmě eskymáckou! Nechceme se chlubit, ale moc se nám povedla – chutnala nejen všem Chobotničkám, ale celé školce, protože nejsme lakomí a samozřejmě jsme se podělili. Naše paní sestřička se nás dokonce přišla zeptat na recept, tak jí chutnala!

No a na závěr týdne za námi přišla tradiční návštěva. Vlastně přiletěla – byl to totiž náš sokol. Tentokrát s sebou vzal opičku Haničku, která nás naučila beze strachu prolézat tunelem, obratně se provlékat obručemi nebo balancovat na overballech.

Příští týden se od Eskymáků vrátíme zpět, abychom se mohli vrhnou do světa Pokémonů – čeká nás totiž opět týden s tématem na přání. Věřím, že se máme všichni na co těšit! 😊