Čimčarára čim čim čim

Víte, které ptáčky potkáte v zimě u nás na krmítku? Víte jak vypadá vrabec nebo sojka? Víte čím ptáčky v zimě krmit? Pokud ne, zeptejte se svých dětí, určitě Vám rádi poradí. Celý týden jsme se u mořských koníčků totiž věnovali ptáčkům. Zvládli jsme spoustu zajímavých aktivit.

Rozhýbali jsme si tělíčka u ptačí rozcvičky, trénovali jsme postřeh při hledání svých hnízdeček, dokonce jsme si zkusili i ptačí přetahovanou. Ta měla u dětí veliký úspěch.

Během týdne jsme si vyrobili ptačí budky s ptáčky, které nyní zdobí naší chodbu. Trénovali jsme také jemnou motoriku při krmení ptáčků nebo při tvorbě dobrot pro ptáčky. Dobroty jsme poté roznesli na naší zahradu a budeme je pravidelně kontrolovat, zda si na nich ptáčci pochutnávají.

V týdnu jsme se vydali i na dlouhou procházku do Hrabovjanky, cestou jsme samozřejmě sledovali poletující ptáčky a zkusili si určit, o jakého ptáčka se jedná. V Hrabovjance jsme si dali výbornou svačinu, pohráli si a vydali se zpět na oběd.

Celý týden jsme zakončili dramadílnou – Co slyšelo vajíčko? Děti se seznámily s ptáčkem Hohíčkem, kterému pomohly na jeho cestě. Probudili jej z vajíčka, postavili mu hnízdečko a poté mu k němu vytvořili cestu. Při těchto aktivitách trénovaly děti hlavně svá mluvidla. Dramadílnou děti provázely dvě lektorky Sandra a Pája a ty je dokázaly nadchnout natolik, že byly děti smutné, když byl konec.