Já a moje tělo

Celý týden jsme si povídali o lidském těle. Děti zjistily, k čemu nám slouží svaly, kosti i orgány. Části těla jsme si pojmenovali a to i anglicky. K tomu nám pomohly písničky při cvičení – Hlava, ramena – Head, shoulders, knees…Ouky kouky a Hejbni kostrou. Dále jsme si ukázali, kudy putuje jídlo, které sníme a voda, kterou vypijeme, děti si mohly „osahat“ i orgány z naší ukázkové figuríny a tu si i poté zkusily poskládat. V šatně jste si také mohli všimnout dětských výtvorů – kostra. Pomocí bílé křídy si děti nakreslily kostru podle modelu našeho „Kostíka.“ Děti moc bavilo skládat postavy z kostek a PET víček, obkreslovat své kamarády a v neposlední řadě obkreslovat Kostíka přes průsvitný papír.

V předešlém týdnu jsme také měli ledovou výzvu, kterou si děti opravdu užily. Byly pro ně přichystány ledové soutěže, kde měly za úkol např. poskládat vločku z hraček, trefit se sněhovou koulí do ledové mísy a udržet se na ledovci, který se postupně odlamoval. Mezitím děti tančily na písně z Ledového království, Zima zima a Everybody freeze. Za pomoc při stavění ledového království byly děti odměněny zmrzlinou z popcornu a dalšími ledovými dobrotami.