Vem si žlutou tužku, namaluj mi hrušku…

Švestky, hrušky, jablíčka,

zdraví sedne na líčka.

Ovoce nás nasytí

a rýma nás nechytí.

Třída Delfínek se tento týden „vydala“ do sadů a zahrad. Děti poznávaly ovoce hmatem, čichem, ale i chutí. Poznávaly také, čím se ovoce liší a co můžeme vidět uvnitř (malvice, peckovice, bobule).

Na dalších fotografiích můžete vidět, jak se děti snažily pracovat v různých koutcích od hudebního až po domácnost. Jejich úkolem bylo vytleskávat slabiky a určit jejich počet pomocí knoflíků, vyťukávat dané rytmy na písničku „Měla babka čtyři jablka,“ pokládat PET víčka na linii, přenášet míč (jablko) ve dvojici, tak, aby nespadlo, krájet a napichovat ovocné jednohubky a špízy a v neposlední řadě určovat správná znaménka k ovoci, podle předlohy – pracovní list.

Ve čtvrtek jsme se někteří těšili tak moc na p. trenéra, že jsme téměř zapomněli na hnědou výzvu, ale i přesto byla výzva splněna! Poděkování patří hlavně rodičům. Všechno jsme společně zvládli a děti si k tomu vyrobily ježčí čelenky.

A taky jsme nezapomněli na anglická slovíčka, fráze a hry: fruit – apple, banana, cherry, pineapple, strawberry, plum… pohybová hra s pádek: „Up and down“

Posíláme písničku, kterou si zpíváme, když se scházíme do kroužku, tak si ji můžete zazpívat i Vy s dětmi.