Když podzim maluje, tak přitom čaruje

Tento týden byl u mořských koníčků plný magického podzimu. Povídali jsme si společně o tom, jaké změny na podzim probíhají a kdo je má na starosti. Seznámili jsme se tak se skřítkem Podzimníčkem, který toho musí stihnout opravdu hodně. Na společných procházkách jsem si prohlíželi, jak začal s barvením listů do krásných podzimních barviček nebo se šťoucháním kaštanů ze stromů.

Svého Podzimníčka jsme si poté všichni vyrobili.

Povídali jsme si také o podzimním počasí, které se mění každým dnem. Děti už ví, co to znamená slunečno, polojasno nebo třeba zataženo. Každý den počasí bedlivě pozorujeme a následně zakreslujeme do našeho říjnového kalendáře.

Na kamarádovi Lojzovi jsme si pak ukázali, co si do takového počasí obléct, aby nám nebyla venku zima. Jednotlivé oblečení umíme taky pojmenovat a to nejen česky, ale i anglicky. A co k podzimnímu počasí neodmyslitelně patří? No přece deštníčky a gumáčky! Ty jsme si společně vyrobili a teď nám zkrášlují naší školku. A jak nám to šlo? Na to se podívejte níže.

Celý týden jsme si procvičovali nejen svá tělíčka u pohybových her na téma počasí, ale i své prstíčky a naučili se tak novou básničku. Můžete si jí vyzkoušet společně s dětmi doma.

Bubnuje déšt na střechu, kapky dělaj neplechu. Z lijáku se radují, skáčou si a tancují.

Společně jsme si zkoušeli řešit i záludné úkoly – spojování stejně barevných deštníčků, domalování kapek nebo hledání písmenek daného slova. Seznámili jsme se také s kolíčkohraním, které nás moc bavilo.

Během týdne od nás děti dostaly kartičku s názvem Podzimní radovánky, mají na ní úkoly, které mohou během podzimu splnit a za jejich splnění dostat odměnu. Budeme rády, když jim s úkoly pomůžete. Potěší nás i obrázek nebo fotka dětí, jak si užívají samotné plnění úkolů. Děkujeme!