Usnul vrabec za komínem

Ptáčci, kteří neodlétají do teplých krajin a můžeme je pozorovat i v zimě. To bylo naše povídání, hraní a zpíván v uplynulých dnech. Prohlíželi jsme si atlasy ptáků, encyklopedie i dětské knížky. Ptáčky jsme kreslili, vtrhávali po obrysu, nebo lepili mozaiku. Nejvíce děti zaujalo hledat ptáčky v písničkách. Dvě úplně nové se děti naučily. Aktuálně nejoblíbenější je o kosovi, který letěl na špagety do Itálie:

„Jeden černý kos, měl moc mlsný nos.

stěžoval si na žížaly, že už jich má dost.

Že si raděj zaletí, na italské špagety,

nebo v Turínu… dá si zmrzlinu…“

Do ptačích krmítek na zahradě školy jsme pravidelně sypali zrníčka a na strom věšeli lojové koule. Děti pak chodily pozorovat jak ptáčkům chutná.

Vydali jsme se na hřiště Hrabovjanka, jsou zde také krmítka pro ptáčky, děti sypaly slunečnicová zrníčka, které jsme vypozorovaly, že chutnají ptáčkům nejvíce. Na aktivizačním chodníku hádaly hádanky, určovaly zvířátka a ptáky podle obrázků, nebo si zahrály zvířecí pexeso v přírodě.