Maluje sluníčko, červené jablíčko

Ovoce a zelenina – to je život to je síla!

Kdo jí mrkev, ředkvičky bude zdravý celičký.

Ve třídě Želviček jsme začali téma ovoce a zelenina, které bylo a ještě bude plné písniček, pohybových her i výtvarných činností. Děti si při společné práci nakreslily sluníčko a jablíčka a doplnily je obtisky listů nasbíraných při vycházce. Společně jsme si vyprávěli co vše se sklízí na podzim, porovnávali ovoce na obrázku a opravdové, hledali rozdíly v barvě velikosti a tvaru a také ochutnávali.

Děti měli přinést brambory ze kterých jsme vyráběli přírodní ježečky, kterým jsme šeptali ukolébavku a ukládali je do listí k zimnímu spánku. A kdo si ježečka jistě už od dětí ví čím se živí.

Vyzkoušeli jsme obtiskování bramborových razítek a vytvořili tak krásné zavařovací sklenice plné jablíček.

Ve čtvrtek nás ve školce navštívil Pinocchio filosofie pro děti pohádkovou formou. Zamýšlení nad dobrem a zlem. Čtený text prokládán video ukázkami a obrázky, práce s interaktivní tabulí a alternativní konec ze dvou knížek.

Sluníčko nám tento týden opravu předvádí babí léto, proto jsme si užívali dopoledne při vycházkách a odpoledne na školní zahradě.

JABLÍČKO
MALUJE SLUNÍČKO ČERVENÉ JABLÍČKO,
ČERVENÉ, KULATÉ, JABLÍČKO JE SLADKÉ.
HOP, HOP, NA JABLÍČKO,
HOP, HOP, VYSKOČÍM.

Koulela se ze dvora
takhle velká brambora.