Ovoce a zelenina to je život, to je síla!

Ve třídě Želviček i v tomto týdnu vládly vitamíny. Ovoce, zelenina a také cvičení uvnitř a hlavně venku na čerstvém vzduchu.

Naučili jsme se několik nových ovocných básniček, a písniček. S ovocnou knížkou plnou básniček a pohádek děti trénovali předmatematické představy (řazeni, počty, velikosti, tvary), ale také anglické počty a barvy. S využitím obrázků děti reprodukovali pohádku o veliké řepě, ve správné posloupnosti. A s doprovodem písničky „Zelenina“ tancovaly a zkoušely také jógu.

Hroznové víno bylo pro tento týden motivací při grafomotorickém cvičení, uvolnění ruky i pleoptice. Předškoláci pak zkoušeli také vybarvování podle čísel a dokreslení chybějící poloviny obrázku.

Na závěr týdne si děti vyrobily jablíčko i s červíkem a to netradiční technikou kdy za děti malovaly skleněné kuličky.

ŠVESTKA

Dokud švestka nedozraje,