Plody podzimu

V uplynulém týdnu jsme si s Chobotničkami a Želvičkami užívali krásy podzimu. Protože počasí bylo, hlavně na konci týdne, opravdu krásné, trávili jsme společně hodně času při procházkách venku. A co dělat venku na podzim? Poznávání krásy podzimní přírody, pozorování změn na stromech, hry s přírodninami. Vycházka do parku, hledání odpovědí na otázku „Co všechno vítr způsobil?“

Měli jsme štěstí a našli jsme hned několik druhů podzimních plodů. Kaštany, žaludy, oříšky, šípky i bukvice teď využíváme ke hrám, počítání, třídění, kategorizaci, vážení, ale také ke cvičení, koulení ve dvojici a vzájemné masáži.
Užili jsme si zábavné dětské hry, překážkovou dráhu a soutěže o znalosti přírody.

Do podzimního týdne nám krásně zapadla návštěva Lišky COCO, která byla pro děti opravdovým zážitkem.

Velké DÍKY a pochvalu zasloužíte za splnění Hnědé výzvy.

Naše písníčky s doprovodem klavíru i venku při vycházkách už mají také podzimní tóny, zkuste si doma třeba Deštík. Nebo písničku o Veverkách, při které se kluci proměnili na zajíčky a holky na veverky.

DEŠTÍK
Když padaj deště kapičky
kapy, kapy, kap,
tak vezmeme si deštníčky
tak, no právě tak
proč, proč, proč asi
padá nám deštík na vlasy
proč, proč, proč asi,
prší nám na vlasy.

Když teče voda pramínky
cáky, cáky, cák
tak obujem si holínky
tak no právě tak
Proč, proč, protože
dělají se tu kaluže
Proč, proč, protože
jsou všude kaluže.

Po osvojení textu a melodie si děti mohou do rytmu písně dvěma prstíky klepat o dlaň a tím vytvořit podobný zvuk jako padající kapičky deště. Je to podobné jako u využití Orffových nástrojů v MŠ, které děti vždy velmi baví.

Brzy nás čeká putování za veverkou a tak kdo může ať pomůže, oříšků není nikdy dost!