Vítej u Delfínka

První úspěšný týden plný seznamování je za námi a už teď se těšíme na ten příští.

Tímto týdnem nás provázel náš kamarád Delfínek Třpytka, kterému jsme se nejprve představili. Delfínek nás za to seznámil se svými kamarády Panenkou, Medvídkem a Sokolem.

S dětmi jsme si následně povídali o tom ,,Kdo to je KAMARÁD? Jaký by měl být můj kamarád? (hodný, nápomocný, veselý,…) A jaký by být neměl? (zamračený, zlý,…)“. Toto povídání jsme ukončili společným slibem, že v naší školce jsme všichni kamarádi a jako potvrzení tohoto slibu jsme otiskli ruku do naší vytvořené školky.

Seznamovacím vláčkem jsme se vydali prozkoumat naši třídu, abychom ji všichni dobře poznali a věděli, kde co máme. Pak jsme jeli na návštěvu do ostatních tříd (Chobotniček, Želviček a Mořských koníků), kde jsme se spřátelili nejen se všemi dětmi ale i paními učitelkami. Po cestě jsme se stavili na skok k paním uklízečkám a také na exkurzi do hlavní kuchyně, kde na nás čekaly paní kuchařky.

A abychom v naší třídě měli příjemné a přátelské klima, vytvořili jsme si pravidla třídy, které budeme společně dodržovat. K tomu nám bude napomáhat plakát, na který jsme si domluvená pravidla nakreslili, a který nám je bude neustále připomínat.