Uspávání broučků …

V chobotničkách se tento týden dělo spoustu věcí. Začátkem týdne jsme byli na společném výletě na Hukvaldech, kde jsem měli připravený program pro děti, a kde jsem si prošli Oboru a poznávali zvířátka a život v přírodě okolo Hukvald. Ve čtvrtek jsme navštívili knihovnu v Hrabové, kde nám paní knihovnice připravila téma “ I PŘÍŠERKY SI ČISTÍ ZUBY.“ Děti se byly poslechnout, co se holčičce přihodilo, když si nechtěla čistit zuby. Dětem byla představená knihovna samotná, řekli jsem si, jak se v knihovně správně chovat, a co všechno tam můžeme najít.

Když naše chobotničky zůstaly ve třídě, povídaly si společně na téma „USPÁVÁNÍ BROUČKŮ“. Do center aktivit byl zařazený koutek ATELIÉR, POKUSY, DÍLNIČKA, KNIHY A PÍSMENKA, SPORT a v neposlední řadě také KOSTKY. V koutku ateliér si děti vytvořily svou lampičku, díky které posvítí svým broučkům na cestu. Výroba byla z pečícího papíru a děti si na samotný lampiónek nakreslily domečky nebo si do něj vyrazily hvězdičky na cestu. Všechny lampiónky jsem si vystavily do šatny, kde nám krásně každé ráno svítily při příchodu do školičky. Protože je ve třídě více předškoláků, tak byl zařazen také pracovní list s tématem, pro procvičení uvolnění ruky, správného úchopu tužky a pro procvičení grafického prvku.

V koutku písmenka a knihy děti trénovaly zrakovou oblast. Podle předlohy měli vyhledat a poskládat písmenka, která po sobě následovali a společně jsme si potom řekli, co za slovo bylo složeno. Nechyběl ani svítící panel, kde děti obtahovaly umělohmotnými čočkami obrázek nebo nápis.

Aby broučci našly své domečky, tak jim děti pomohly přes překážky a především opatrně najít svůj domeček. Pavoučka pomocí své pavučinky namotali na ruličku toaletního papíru a to vše se odehrávalo v koutku SPORT.

Nechyběly písničky a básnička, kterou jsem se naučili během celého týdne. Básnička byla spojena s pohybem a jmenovala se „JEŽEK“.

Protože o víkendu přijel Martin na bílém koni, tak nás čekalo povídání na toto téma. Povyprávěli jsem si „LEGENDU O SVATÉM MARTINOVI“, vyrobili jsem si v ateliéru koně, kterého jsme ozdobili raznicemi vloček a kůň měl místo kopýtek knoflíčky. Tímto jsme si dostatečně procvičili jemnou motoriku a především soustředěnost. Písnička „MARTIN NA BILÉM KONI“ v doprovodu klavíru také byla, a každý si sám zajezdil na svém koníčkovi z papíru při pohybových hrách. Aby ten den byl trochu jiný, tak jsme se naučili Legendu o svatém Martinovi trochu jinak ( na video se můžete podívat na fb ).