Jede Martin na koníčku…

Před svátkem svatého Martina jsme se s dětmi seznámili s legendou o sv. Martinovi. Také jsme se naučili písničku sv. Martin, kterou Vám děti určitě rády zazpívají. Děti měly nachystáno několik aktivit jako např. obkreslování přes průsvitný papír, vyhledávání a počítání obrázků a nebo také grafomotorické cvičení spirála, která nám měla připomenout pranostiku – „Na svatého Martina kouřívá se z komína.“ Nezapomněli jsme ani na cvičení a to jak s koníky, tak i s PET víčky (koňská kopýtka). Zajímavými činnosti pro děti se stalo poznávání tónů a not pomocí barev při hře na klavír, svatomartinská bojovka s tajenkou a také poznávání materialů, které jsou a nejsou magnetické. (Železná podkova, dřevěný magnet…) Zkuste se doma zeptat dětí, jestli si vzpomenou na nějakou pranostiku a také jak zní legenda o sv. Martinovi. A teď už přejeme příjemnou podívanou.