Týden plný radosti

Protože jsme rádi, že se po prázdninách zase všichni vidíme, téma týdne bylo jasné. Radost! Možná si říkáte, že o radosti toho zase tolik k povídání a k vyzkoušení není, ale zjistili jsme, že opak je pravdou. Přečtěte si, co všechno nám radost přinesla!

Ještě před vstupem do třídy to byla naše novinka – ranní úkol. Tento si děti obzvláště oblíbily, protože srdíčka s popisem toho, z čeho mají v daném dni radost, na nástěnce přibývala každý den.

V pondělí jsme se přivítali po víkendu a o radosti jsme si hodně povídali. Co to vlastně je? Jak se pozná, že ji máme? Z čeho ji máme právě dnes? Jak ji někomu můžeme udělat? Kdo ji nedávno udělal nám a čím? A jak jinak se můžeme cítit, když radost zrovna nemáme? Na pomoc jsme si vzali obrázky a snažili se poznat, jak se děti, které na nich jsou, asi cítí.

V dalších dnech už na nás čekaly oblíbené koutky. V ateliéru děti vybarvovaly vodovými barvami svou vlastní černobílou fotku, aby nebyla smutná, ale veselá. Ve školičce čekaly nakreslené různé veselé obličeje a známý úkol: vypichování. V knihovně děti hledaly, kam se schovala písmenka ze slova „radost“, v kostkách zase sestavovaly různé obličeje z náladové stavebnice. V pokusech se rozvíjela jemná motorika; to když bylo třeba vylovit malé míčky se smutnými nebo veselými obličeji z bazénku s vodou plochou naběračkou. No a ve hrách si děti samy vyrobily a pak také zahrály náladové bingo.

Kromě toho jsme se naučili novou písničku, jak jinak než o radosti, a udělali legrační pokus. Schválně – zkoušeli jste už někdy nějakou písničku zpívat co nejveseleji? A co třeba úplně smutně, naštvaně nebo bláznivě? Jestli ne, zkuste to! Je to velká legrace – zeptejte se dětí. 😊

Nezapomněli jsme ani na sport. Když počasí dovolilo, šli jsme se hýbat ven. Když to nešlo, zvládli jsme to ve školce! Trochu jsme tancovali, trochu se protahovali, po tom všem trochu relaxovali… Ale hlavně jsme si užili bosou překážkovou dráhu, na které jsme zkoumali, z čeho mají největší radost naše nožky. Jde se jim nejlépe po kamínkách? Nebo po měkkých molitanových míčcích? Nebo jsou lepší masážní kameny, lano nebo dřevěný žebřík? Co by se nejvíc líbilo vám?

A protože se nám týden o radosti líbil a utekl jako voda, ještě s ním úplně nekončíme. Nechejte se překvapit, co vymyslíme v tom příštím!