Týden plný radosti II.

I v tomto týdnu jsme si s Chobotničkami povídali o různých emocích. Pondělí jsme věnovali povídání o zážitcích z víkendu a protože u nás byly na návštěvě Želvičky, udělali jsme si parádní opičí dráhu. Válení sudů, žabí skoky, balancování na kladině, lezení po žebříku, skluzy či zdolání kamenů už nám není cizí.

V úterý jsme si vybrali novou kartu ctnosti – tentokrát CITLIVOST. Vysvětlili jsme si co citlivost znamená a jak ji můžeme i my projevit. Dále jsme emocím přiřazovali barvy a skládali jsme je do hada podle oblíbenosti. Jaká emoce bylo červená a jaká žlutá? Děti Vám to rády poví. V pondělí jsme měli všichni dobrou náladu a tak jsme vytvořili veselé postavy, které budou co nevidět zdobit i prostory šatny. Děti se ve dvojicích navzájem obkreslily na papír, poté svou postavu vybarvily a vystřihly. Byly to sice celkem fuška, přece jenom už máme v chobotničce velké dětičky, ale stálo to za to.

Samotným koutkům jsme se věnovali zbytek týdne. V ateliéru jsme malovali pomocí prstů mandalu radosti na fólii. Další mandalku jsme vyzkoušeli připravit v koutku kostek. Pokusy a objevy byly zaměřeny na barvy emocí, které děti hledaly v písku a pomocí pinzet je třídily do správných misek. Další úkol na jemnou pleoptiku byl v koutku dílny. Tam byly pro děti připraveni smajlíci na kartonu, které pomocí párátek vytvořily v 3D podobě. V koutku knihy a písmena měly děti za úkol hledat stejná písmenka na kolíčcích a vytvořit tak slovo, kterou představovalo určitou náladu. Ve sportu děti házely balónky se smajlíky do správné krabice. Koutek školičky byl tentokrát zaměřen také na jemnou pleoptiku – děti trhaly krepový papír, ze kterého poté na předlohu vytvořily obličej dle své nálady. Ve čtvrtek jsme si otevřeli také koutek domácnosti. Tam jsme si připravili těsto, ze kterého jsme udělali výborné sušenky. Tyto sušenky byly taky speciální – každá sušenka měla totiž obličej z lentilek.

V průběhu týdne jsme se naučili i taneček na písničku „If you are happy“. Moc nás to bavilo, takže si taneček zopakujeme určitě zase příště. Byl to fajn týden a my se těšíme na ten další!