Třída plná eskymáků

Chobotničky se tento týden vydaly na výpravu do polárních oblastí. Ukázali jsme si, kde se nachází Antarktida, Arktida a Grónsko. Povídali jsme si také o tom, kdo v těchto oblastech žije, co je to polární den/noc a také jsme se dozvěděli, že je mrož velký až 4,5 metru neboli 5 dětí na délku. 🙂

V průběhu týdne jsme vypichovali, cvičili grafomotorické prvky na tučňácích a také jsme doplňovali obrázkové řady. Rovněž jsme zkoušeli nakreslit jednoduché tučňáka podle návodu. V Ateliéru jsme měli volnou ruku. Tématem úkolu bylo namalovat zimní království – měli jsme k dispozici prsty, štětce, houbičky nebo třeba válečky. Na konec jsme výkresy ozdobili třpytkami a vločkami.

Hlavním úkolem tohoto týdne ale bylo připravit se na Ledovou výzvu. Museli jsme postavit iglů, vyrobit si oheň a pruty a taky nějakou návnadu.

V den D jsme si od rána zpívali Grónskou písničku a dotahovali vše do konce. V ledovém oceánu jsme pak dělali kladivem díry, lovili jsme ryby, které jsme si nakonec také upekli. Nechyběl ani dezert – vyrobili jsme si ledová lízátka, která byla úplně jednoduchá. Z příběhu  jsme se také dozvěděli, kdo to byl Nanook a proč říkáme nanukům nanuky. Jeden takový výborný nanuk, nás čekal v mrazáku! Samozřejmě to bylo eskimo! Děti si také vymyslely svá eskymáči jména a vymyslely si svůj vlastní zimní příběh.

Byl to parádní týden a už se těšíme na jeho pokračování!