Tři Králové přišli k nám, tyhle pány dobře znám.

… Písničku nám zazpívají,

na dveře nám namalují.

Ať jsme zdraví celý rok

a máme jen šťastný krok.“

Tento týden byl plný překvapení. Hned v pondělí na nás čekalo pod stromečkem mnoho dárečků, které jsme si postupně každý den rozbalovali a radovali se z nich.

Našli jsme tam fotbalové branky s pěnovým balónem, gymabally a chodník na cvičení, také magnetickou stavebnici, z které se dají postavit různá auta na dálkové ovládání. Moytoy stavebnice nám udělaly obrovskou radost stejně jako lidské tělo s orgány, knížky o vesmíru, o našem těle i knihy k Albi tužce a mnoho dalších hraček.

Proč vlastně nám Ježíšek naděluje dárečky? Kdo to je? Proč slavíme Vánoce? Jak to bylo před mnoha a mnoha lety v Betlémě? Na to vše jsme společně s dětmi našli odpověď díky příběhu o narození Ježíška v Betlémě. Pomocí našich kostek jsme si společně Betlém postavili a hned jej využili k dramatizaci. Děti tak měly možnost se vtělit do rolí Marie, Josefa i Tři králů.

Další den jsme ve skupinkách tvořily koruny Tři králů a také si o nich vyprávěli. Děti si poté zkusily vymyslet nařízení, které by vydaly byly by králové/královny. Jejích nápady můžete vidět v šatně.