Nový rok jsme přivítali, z dárečků se radovali

Tento týden jsme se ve třídě Mořských koníčků rozhodně nenudili. Hned v pondělí pro nás bylo připraveno veliké překvapení. Našli jsme totiž pod našim stromečkem spoustu dárečků od Ježíška. Dárečky jsme si společně rozbalili a pořádně prozkoumali. Našli jsme tam třeba nové kostky na stavění různých staveb, robotická zvířátka, Albi tužku s několika knížkami, zajímavé hry, plastelíny, spoustu pastelek a dokonce několik pomůcek na cvičení, které se nám rozhodně budou hodit při našem cvičení se Sokolem. Tímto bychom chtěli poděkovat, všem Ježíškům, kteří nám něco hezkého pod stromeček nadělili 🙂 .

Zvládli jsme oslavit dokonce hned dvoje narozeniny dětí a pochutnali si na dobrůtkách, které si pro nás připravili.

Zbytek týdne jsme pak samozřejmě věnovali Třem králům. Seznámili jsme se s příběhem o třech králích. Dozvěděli jsme například, kdo to vlastně byli ti tři králové, jak se jmenovali, jak vypadali, za kým šli nebo co je na jejich cestě provázelo. Společně jsme si pak tři krále vyrobili, stříhali jsme, barvili, lepili a náš výsledek si můžete prohlédnou v šatně :-). Řekli jsme si také, jak vypadají tři králové dnes a jaký mají úkol. V průběhu týdne jsme s dětmi hráli hru „Na krále“, která se dětem zalíbila natolik, že si prostě každý chtěl vyrobit svou královskou korunu, a tak jsme také udělali.

Ve čtvrtek jsme shlédli představení dětí ze třídy Želviček, kteří nám zahráli právě příběh Tří králů. Společně jsme si tak zazpívali písničky jako Pásli ovce Valaši nebo tříkrálovou koledu.

My tři králové jdeme k vám,

štěstí, zdraví vinšujem vám.

Štěstí, zdraví, dlouhá léta,

my jsme k vám přišli z daleka.

Týden jsme si moc užili a těšíme se, co nám přinese ten další! 🙂