Těšíme se do školy!

Tento týden jsme se společně s dětmi přesunuli z pohádek rovnou do školy. Na školu si spolu hrajeme, o škole si povídáme a hlavně se na ní těšíme. A protože mnoho našich kamarádů brzy čeká zápis do 1. třídy, tak si společně vše opakujeme a pomocí her učíme.

V pondělí na nás ve školce čekal Sokol (https://iherrmanna.zskrestova.cz/se-sokolem-do-zivota/) s dalšími záludnými pohybovými úkoly, které nás však nezastrašili, a které jsme zvládli levou zadní. Jedním z úkolů bylo házení do dálky horním obloukem, podbíhání točícího se lana a skákání přes točící se lano.

V úterý jsme si hráli s písmenkem A. Hledali jsme slova začínající na toto písmenko (anděl, avokádo…), určovali jsme počet slabik daných slov a nakonec jsme si z těchto slov vytvořili plakátek, který můžete vidět v šatně na nástěnce.

Ve středu nás navštívil pan trenér Pavel, na kterého se děti už dlouho těšily, a který měl pro nás jako vždy připravené velké množství zábavných pohybových her a aktivit s míčky, dresy a metami.

Ve čtvrtek jsme byli Mořskými koníky pozvání do ,,divadla“ na představení O veliké řepě, které se jim neskutečně podařilo. Přesvědčte se sami -> https://iherrmanna.zskrestova.cz/hudebni-predstaveni-deti-z-morskeho-konika/ .

Pátek byl plný her s písmenky. Písmenka jsme poznávali, s písmenky jsme cvičili a také jsme prošmejdili celou naši třídu abychom našli co nejvíce věcí začínajících na dané písmenko.

Co nás čeká příště nevíme, ale už teď se těšíme!