Svátek Země oslavíme, společně ji uklidíme

V tomto týdnu jsme se od tématu stromů přenesli k oslavě dne Země, který se každoročně slaví 22.dubna.

Povídali jsme si o přírodě kolem nás a o tom, jak o ní mohou lidé pečovat, a jak se v přírodě chovat nebo nechovat. Zaměřili jsme se na význam barevných popelnic a na to, k čemu lidem slouží a co do nich patří.

Děti se seznamily s pojmy třídění, recyklace a také názvem „Den Země“.

Ve středu jsme splnili ŽLUTOU VÝZVU, každý z nás měl na sobě alespoň něco žlutého. Děti v tento den plnily zábavné úkoly, hrály si na „pilné včelky“ a procvičili si jemnou motoriku.

Zpívali jsme píseň „Matko Země“, kterou mají děti moc rády. Vytvořili jsme si papírový oheň, bubnovali jsme a zkoušeli jsme společně u „táboráku“ tvořit nové rytmy hrou na papírové bedýnky. Děti si mohly zkusit práci se dřevem a přibít si pár hrebíků, pilovat i brousit připravené hranoly a destičky. Cvičili jsme další cviky se Sokolem, tancovali jsme na oblíbené písně, výtvarně tvořili, a samozřejmě si děti stihly hrát nejen ve třídě, ale i venku.