Společně tvoříme a domlouváme pravidla

Tento týden jsme toho u mořských koníčků stihli opravdu hodně. V pondělí jsme se naučili novou přivítací básničku, kterou trénujeme každý den. A umíme jí čím dál líp.
Zatleskáme, zadupeme,
pleskneme se do kolen.
Zamrkáme, zamáváme,
popřejem si dobrý den.

Naučili jsme se také jména jednotlivých dnů v týdnu pomocí písničky nejen v češtině, ale i angličtině. Povídali jsme se taky o denním režimu ve školce, popisovali jsme si jednotlivé aktivity, které během dne stihneme a na co všechno se můžeme těšit. Zbytek týdne jsme pak věnovali třídním pravidlům, které u mořských koníčků budeme dodržovat. Seznámili jsme se tak se srdíčkovým pravidlem, které nám říká, abychom se k sobě hezky chovali. Vyrobili jsme si tak srdíčko z otisků našich ručiček na souhlas toho, že jej budeme všichni dodržovat. Následovalo pravidlo pusinkové a hračkové. Osvojili jsme si kouzelná slovíčka, která budeme všichni používat. Vyrobili jsme si i poličku s hračkami, abychom si pamatovali, že je musíme vždy uklidit zpět na místo. K tomu nám pomůže i nová básnička.

Všechny hračky u koníčků,
uklidíme za chviličku.
Auta, kostky dáme spát,
zítra si zas budem hrát.

Týden jsme zakončili duhovým pátkem. Kdy jsme se všichni oblékli do barviček duhy a udělali si tak konec týdne ještě krásnější. Z barevných papírů jsme si pak vyrobili nádherná sluníčka s duhou.
Celý týden jsme prozkoumávali taky naší školkovou zahradu. Kde jsme jezdili na odrážedlech, houpali se na houpačkách nebo třeba skákali panáka. Týden jsme si moc užili, no jen posuďte sami.