Podzim na ostrově

Listopad jsme začali sice netradičně, ale musím konstatovat, že se nám to s dětmi líbilo a dozvěděli jsme se spoustu věcí. Jelikož jsem absolvovala kirz díky projektu Erasmus +, ke zdokonalení techniky k výuce angličtiny metodou CLIL na Tenerife, tak jsem se o zážitky chtěla s Chobotničkama podělit.

V pondělí se děti ještě věnovaly Halloweenu. V úterý jsme se ale vkradli do třídy Delfínek a pracovali s interaktivní tabulí. Děti se dozvěděly kde se takový ostrov nachází a jak vypadá. Věděli jste, že se podobá kachně? Děti už to moc dobře ví. Ostrov jsme taky našli na mapě a zjistili jsme, že je teda pěkně malinký a je celkem daleko. Jsou tam černé pláže a sopka Pico de Teide. Taky jsme se dozvěděli, že je ostrov součástí Španělska a jak vypadá takový jejich vlajka. Španělsky jsme se rovněž naučili také krátkou písničku. No a jaký je teda podzim na takovém ostrově? No je tam přece teda pořádné teplo! Mohli bychom se tam koupat v oceánu, sledovat jak vše kvete a je všude zeleno. Stačilo by nám naše letní oblečení. Děti čekal na konci dne krátký kvíz, který zvládly bez jediné chybičky.

S dětmi jsme si další den vytvořili sopku Teide z modelíny. Všichni Vám jistě potvrdí, že přestože není naše sopka tak velká, jako ta na ostrově, byla to pěkná fuška. Je Vám určitě jasné, že jsme také vyzkoušeli, co by se asi stalo, kdyby taková sopka vybouchla!

Ve čtvrtek jsme se vrhli na náš společný projekt. Z krepového papíru jsme dělali malé kuličky, ze kterých jsme vytvořili reliéf celého ostrova. Hnědá uprostřed označovala sopku a její okolí, zelená poté lesy a žlutá s oranžovou suchá údolí a pláže. Také jsme vytvořili španělskou vlajku, vytvořili spoustu delfínu a kosatek, které se v okolí ostrova dají pozorovat a připravili jsme celý projektový formát. Stačí dopsat pár poznámek a náš projekt si budete moci prohlédnout v šatně.

Pátek jsme jako tradičně věnovali cvičení. V letošním roce jsme se zapojili do projektu Se sokolem do života a s ním jsme si společně zacvičili. Každá Chobotnička dostala svůj Sokolovký sešit, do kterého si po každém úspěšném cvičení lepí nálepky za odměnu. V tomto týdnu jsme trénovali chůzi s překážkami.