O veliké řepě

Tento týden jsme se s mořskými koníčky přenesli do říše pohádek. V pondělí jsme si povídali o typických rysech pohádek. Co jsou to například nadpřirozené bytosti nebo jaká magická čísla se v pohádkách nejčastěji objevují. Zahráli jsme si společně hru a snažili se najít svou pohádkovou dvojici mezi kamarády ve třídě. Na konec si každý vyrobil svého Večerníčka s vlastnoručně vyrobenou čepičkou.

Úterý bylo plné lásky, jelikož nás čekala Srdíčková výzva. Tancovali jsme, hráli jsme soutěže nebo se fotili v zamilovaném fotokoutku. Ani venku jsme nelenili a kreslili křídami na chodník barevná srdíčka nebo si zaskákali zamilovaného panáka.

Zbytek týdne jsme se pak věnovali pohádce O veliké řepě. Nejprve jsme se seznámili s příběhem pohádky, poté si jej zkusili společně převyprávět. Tvoření mělo u dětí obzvlášť veliký úspěch, jelikož si mohli vyrobit svou vlastní řepu. A ptáte se jak? Barvili svou řepu opravdickou řepou! A moc se jim to líbilo 🙂 . Nejvíce ale děti bavila dramatizace pohádky. Každý si mohl vybrat roli, kterou chtěl a společně jsme si zahráli několik představení.

Nám se týden moc líbil a těšíme se na další. V něm se vydáme zase do jiné pohádky. 🙂