O kapičce Karličce

I v tomto týdnu jsme se s Chobotničkami pohybovaly ve vodě. V pondělí jsme si připomněli koloběh vody díky pohádky „O kapičce Karličce„, která cestovala po světe a poznávala různá místa. Na některých se ji nelíbilo vůbec kvůli znečištění a jinde se ji líbilo moc.

Proto jsme společně šli vody v nedalekém okolí prozkoumat a zjistit, zda by se tam Karličce líbilo. Vyrazili jsme k povodí Odry, kde jsme vodu kontrolovali v tůňce, řece Odře a také v potůčku. Víte, kde byla voda nejčistší a kde nejšpinavější? Tu špinavou, z řeky Odry, jsme si vzali sebou zpátky do školky. Druhý den jsme si vyrobili čističku na vodu a právě vodu z řeky, jsme se snažili vyčistit. Bohužel se nám pokus nepovedl, ale to nám vůbec nevadilo a nebyli jsme z toho smutní. Vyzkoušíme ho totiž jindy a věříme, že tentokrát se podaří. Rovněž jsme si vyzkoušeli, jestli umí voda nafouknout balónek a jak umí voda cestovat.

Ve středu jsme si opět zacvičili s Kobylkou Emilkou. Tentokrát jsme zkoušeli skoky a lezení. Jednou z disciplín byl také skok daleký a musíme všechny pochválit. Cvičení šlo všem hladce a tak si každý do svého sešitku mohl nalepit nálepku za splnění.