Mikuláš je štědrý pán, v srdcích radost zanechal.

V prosinci jsme u nás opět přivítali Mikuláše i se svou družinou čertem a andělem.

Děti si poslechly příběh o svatém Mikuláši, zpívaly písně o zimě, čertíkovi i Mikuláši. Výtvarně tvořily k tomuto tématu, lepily papírový řetěz, procvičily matematickou představivost během počítání, třídění i porovnávání pomocí obrázků této trojice. Rozvíjeli jsme čtenářskou gramotnost, vytleskáváním slov na slabiky, určováním prvních písmen slov k tématu Mikulaše a hledáním písmen podle předlohy. Nezapomněli jsme ani na procvičení grafomotoriky, protahování těla a zábavné pohybové hry.

Děti si vyzkoušely připravit pekelnou pochoutku v podobě vlastně upečené pizzy, krájely mozzarellu, natírály těsto kečupem, pokládaly na těsto suroviny a sypaly koření. Pochoutka se jim opravdu vydařila.

Venku si děti užily sněhovou nadílku, vyzkoušely si, jak se tvoří anděl ve sněhu, stavění snehuláků i sněhovou koulovačku.

Závěr týdne jsme si obohatili kulturním zážitkem a navštívili jsme společně loutkové divadlo. Představení s názvem „Fuj je to“, mělo obrovský úspěch, děti si mohly po představení všechny loutky pohladit a osahat.

Děkujeme všem, kteří zavítali na úterní školní jarmark a zakoupili si výrobky dětí nebo nás přišli pozdravit či podpořit nákupem jednotlivé třídy detí ze ZS Krestova. V příští týdnu se na vás budeme těšit u nás ve třídě na tvořivých dílnách e čtvrtek 14.12.od 15:30 hodin.