Budliky, budliky …

Mikuláši, Mikuláši,

kdo to tady děti straší,

kdo řinčí řetězem a kdo s tebou přišel sem.

Rohatý, rohatý s kožichem až na paty,

rohatý rohatý, černý střapatý.

Touto písničkou jsme přivolali celou družinu. Do třídy chobotniček dorazil jak samotný Mikuláš, tak ho doprovodil anděl s čertem. Společně jsem si zazpívali, zarecitovali a protože v naší třídě jsou jen šikovné a hodné děti, tak nás nechal čert všechny. Přípravy na návštěvy probíhaly v plném proudu. Nechyběla ani výzdoba ve znamení pekla. Kdy si děti čerta vyrobily. Při výrobě si děti procvičily především stříhání a manipulaci s nůžkama. Výrobky jsem si daly do šatny, kde jsme si udělali samotné peklo.

Pro procvičení hrubé pleoptiky jsem si vytvořili čertí stezku, kde děti dostaly pytel a musely zdolat zadané překážky. Důležitá disciplína byla hod bramborou, správně každý čert by měl tuto činnost zvládnout bez problémů, a taky to tak bylo :).

Postupně jsem si začali zdobit naši třídu. Vánoční svátky se blíží, tak jsem si společně usušili pomeranče a jablíčka, které využijeme na výzdobu stromečku. Naši třídou nevoněly jen pomeranče a jablíčka, ale také vůně perníků. Každá chobotnička si přinesla své vykrajovátko, které jsem si potom navzájem půjčovali. Perníčky jsem upekly a postupně uchutnávaly, až nám zbyl prázdný talíř 🙂

Průběžně jsem začali pracovat na společné práci ZIMA JE TU! Která bude zase zdobit naši stěnu v šatně. Už se nám to pomalu rýsuje 🙂

A protože nám krásně nasněžilo, tak se i chobotničky na závěr týdne vydaly bobovat. Kdo chtěl mohl si přinést z domů své oblíbené boby, lopady, zkrátka něco co nám na kopci pěkně pofrčí. Dopoledne, které jsem trávili na kopci bylo plné radosti a štěstí. Děti pořádně dováděly.