Koulelo se koulelo, červené jablíčko…

Podzim nám zaklepal na dveře a my se ho rozhodli společně přivítat. Tento týden jsme se u koníčků seznámili se skřítkem Podzimníčkem, který nás bude tímto krásný ročním obdobím provázet. Jako první nás seznámil s těmi nejkouzelnějšími plody podzimu a to jablíčky.
V pondělí jsme si jablíčka pořádně prozkoumali ze všech stran, popsali si, z jakých částí se skládají, a nakonec si krásná jablíčka i vyrobili. V úterý jsme se proměnili na malé kuchtíky a společně si vyrobili jablečný závin. Děti si vyzkoušely jak válení těsta, tak i strouhání jablíček. Po upečení proběhla i samotná ochutnávka.

Ve čtvrtek jsme se seznámili s tím, co je to zavařování, a také jaké suroviny se používají na výrobu výborného jablečného kompotu. Námi vyrobené jablečné kompoty už teď zkrášlují naši šatnu, snad se Vám budou líbit natolik, že se Vám začnou sbíhat sliny na opravdické 😊. V pátek jsme si procvičili předmatematické dovednosti, počítali jsme společně jablíčka a naučili se třeba, co to znamená více nebo méně.

Seznámili jsme se také s novou písní, u které si děti rozhýbaly těla. Děti si jablíčka malovaly prstem ve vzduchu a snažily se o náznak kruhů připomínající velké jablko, poté pořádnými výskoky na místě předváděly trhání jablek ze stromu. V písni se zpívá“Maluje sluníčko, červené jablíčko“. A jak píseň pokračuje dále? Zkuste poprosit vaše děti, určitě vám moc rády celou píseň zazpívají i se zapojením pohybu. Zcela jistě potom budete mít druhou půlku dne usměvavovou, jako my ve školce. Pečení štrůdlu jsme zvládli tento týden na jedničku, to už vám děti jistě prozradily, a tak jsme si společně zkusili „úpect“ muffiny z papíru. Společně s dětmi jsme sestavili narozeninový kalendář plný barevných dortíku, zastupujících měsíce v roce. Nakonec děti podle instrukcí přiřazovaly fotky všech kamarádů ze třídy k daným měsícům a povídali si o tom, kdo bude mít brzy narozeniny. Na závěr jsme celý nabitý týden zhodnotili, pochvalili jsme se za všechny činnosti, které se nám podařily nebo se nám líbily.
Takový byl náš jablíčkový týden, my jsme si ho moc užili a už se těšíme jaký další plod podzimu objevíme.