Hurá, hurá, hurá, vrátila se Jura!

Rexík je náš kamarád, kterého má každý rád!

Chcete se s námi podívat, jak to asi vypadalo v období Jury? Tak pojďte s námi do Jurského světa, ve kterém se děti seznamovaly s dinosaury, ale také s dalšími tvory, které v této době žily.

Děti si zkusily vyobrazit dinosauří svět se západem slunce. Zábavnou činností se stalo nejen barvení, ale i vystřihování dinosaurů. Každý si zkusil změřit svoji papuč a potom děti vyzkoušely, kolik dětí by se vlezlo do dinosauří stopy. Procvičili jsme si i držení tužky a obkreslování podle linie (dinosaurus) přes průsvitný papír. Stavění dinosaurů z lega nebylo úplně jednoduché, protože děti musely dodržet zadání – stavění podle plánku. A v neposlední řadě jsme přichystaly dětem dinosauří cestičku, jenže dinosauři neměli boty jako my, a tak chodily po různém terénu na boso, zeptejte se dětí, zda se jim taková stezka líbila a společně si zazpívejte písničky, které naleznete nad textem.