Geometráček

Dnešní výlet pro děti ze třídy Želviček a Chobotniček směřoval do DOVU, kde se děti naučily něco nového o geometrických tvarech. Hravou formou s obrázky, magnety a kostkami jsme společně poznávali nejen tvary, ale také tělesa. A že byly některé opravdu těžké i vyslovit, natož správně zařadit. Zvádli jsme postavit magnetického Geometráčka a každý sám si vyrobil knížku se všemi tvary o kterých jsme si během dnešního dne povídali. Děti byly opravdu šikovné, poslouchaly a plnily úkoly, proto jsme jako odměnu zvolili návštěvu dětského světa, kde si každý mohl vyzkoušet to co má rád. Děti si nejvíce hrály na lékaře, stavitele, zmrzlináře a farmáře. Kluky zaujalo auto s čerpací stanicí a ti nejodvážnější se vydali do strašidelného hradu.