Cvičím, Cvičíš, Cvičíme

Tento rok se naše školka zapojila do projektu s názvem Se Sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky. Tento projekt je určen nejmladší generaci a to předškolákům. A o co tedy vlastně jde?

Tento projekt učí děti vnímat pohyb jako přirozenost a součást jejich života. Celým projektem nás provází plyšový Sokol, který nás bere na cestu po naší zeměkouli. Proto má taky každé dítě svůj pas.

Úkoly v projektu jsou rozděleny do pěti oblastí: 1) Přirozená cvičení 2) Obratnost 3) Dovednosti s míčem 4) Rozvíjení poznání 5) Netradiční činnosti.

Každou z těchto oblastí reprezentuje zvířátko, podle kterého se děti mohou orientovat v jednotlivých úkolech. S kobylkou Emilkou trénují základní pohybová cvičení, s opičkou Haničkou obratnost a s ježečkem Marečkem cvičí s míčem. Veverka Věruška je učí novým věcem a rozvíjí jejich poznání a s beruškou Danuškou zkouší netradiční činnosti. Každé zvířátko rovněž reprezentuje nějaký kontinent.

Po zvládnutí všech úkolů na daném kontinentě si děti za odměnu nalepí do svého pasu nálepku, že daný úkol zvládly, mají jej splněný a můžou se přesunou zase na další kontinent za jiným zvířátkem.

Projekt je rozdělený do tří kategorií podle obtížnosti, aby vyhovoval růstu a vývoji dětí v předškolním věku. A to konkrétně: děti 3-4 roky, děti 4-5 let a děti 5-6 let.

V mořském koníkovi jsme započali naše putování po světě právě dnes. Nejprve jsme si v kroužku řekli své návrhy na jméno pro našeho plyšového sokola. Po spoustě zajímavých nápadů to nakonec vyhrálo jméno Jitka, takže my budeme cvičit se sokolí slečnou. Poté jsme si představili první zvířátko, které si pro nás připravilo dnešní úkoly a to Kobylku Emilku. Emilka pro nás měla připravené úkoly jako – chůze po kostičkách, překračování překážek, skákání do obručí, plazení se jako ještěrka a jiné.. Na vše dohlížela naše Jitka, aby nikdo nepodváděl, snažil se při cvičení a zasloužil si tak nálepku. Nicméně všechny děti byly natolik šikovné, že si nálepku rozhodně zasloužily, a tak si ji po cvičení do svých pasů také nalepily. Můžete si prohlédnout, jak nám to šlo 🙂 .