BÚ,BÚ,BÚ…KOKOKOKODÁK…KVÍK, KVÍK, PÍPÍ,PÍPÍ…zvířátka na statku🐄🐖🐏🐷🐑

běžte už spát,

vždyť ráno musíme,

brzičko vstát.🐣🐤🐥

Tato básnička s pohybovou hrou, kterou jsme se s dětmi naučili během týdne, byla pro děti novinka. Byla zaměřena na postřeh, kdy děti měly za úkol rozpoznat, který z kamarádů je schovaný pod pláštěm.

Po hudební stránce jsme se naučili známou pisničkyu „Když jsem já sloužil“ – kdy si děti na samotné zvířátka i zahrály. V průběhu týdne jsme navštívili místní Farmu Duběnku, kdy děti měly možnost poznat chod samotné farmy, podívat se na zvířátka a některé si i pohladit 🐑. Děti zvířátkům přinesly z domů pochutiny jako byl sušený chleba, rohlíky, veka nebo mrkvička s jablíčky.

Pro procvičení ramenního kloubu jsme opět zařadili skupinové cvičení – dokresli kočičce klubíčka 🐈‍⬛🐈‍⬛ děti se postupně prostřídaly a naučily se i vzájemně spolupracovat.

Děti si ve třídě na samotné farmáře zahrály…byla připravena kukuřice a zrníčka, kterými děti vyrobené domácí zvířátka měly nakrmit.

A protože je každý pátek v chobotničkách výprava, tak i tento týden nesměla chybět s pořádným úkolem. Výroba ŽÍŽALOVNÍKU – nasbírat žížaly byl docela těžký úkol, ale nakonec se nám to povedlo a třídu nám zdobí náš žížalovník 🪱🪱🪱🪱🪱.