Putování s kapičkou Evičkou

Tento týden jsme se zaměřili na vodu okolo nás. Děti se seznámily s důležitosti vody a to nejprve pomocí vlastní fantazie, obrázků, ale i motivačního videa – koloběh vody – naleznete odkaz pod textem. Společně jsme zjišťovali – Odkud padá voda na zem? Kdo potřebuje vodu k životu? K čemu ještě vodu používáme a kde všude ji můžeme vidět? A také proč potřebujeme čističku odpadních vod a jak vlastně funguje? Ale aby nás to poznávání bavilo, tak si děti mohly vyzkoušet zábavné aktivity a to např. modelace plastelíny podle daného obrázku, počítání s vodními kapičkami – kamínky (ukázka šetření), vyhledávání a kroužkování písmen, hra piškvorky – kapka x sněhová koule, pokusy s vodou, olejem a barvivem – déšť, výroba vlastní čističky odpadních vod, zpěv písně – Koloběh vody, práce s pohádkou Kapička Evička, propojení pohádky s fantazijním tvořením – práce s voskovkami a vodovou barvou – moje kapička (tuto práci můžete vidět v šatně) a spoustu dalších aktivit. Podívejte se, co jsme se naučili a jak se dětem dařilo.