🐦‍⬛Ptáčci na krmítku

Tento týden jsme si v mořském koníkovi povídali o ptáčcích, kteří na zimu neodlétají do teplých krajin, ale zůstávají u nás.

V pondělí jsme se seznámili s jednotlivými ptáčky, řekli jsme si, jak se jmenují či co je pro ně typické. Vyrobili jsme si svá vlastní krmítka s ptáčky, která už visí v naší šatně. V úterý jsme se věnovali záludným úkolům – tvořili jsme budky z dřívek, tiskli ptáčky do budek či plnili strom ptáčky podle vzoru. Jelikož jsme si celý týden povídali o tom, že to mají ptáčci v zimě těžké a lidé jim musí pomáhat, středeční plán byl jasný – vyrobit ptáčkům dobroty. Vyrobili jsme jim rovnou tři typy. Prvním typem byly kolíčky s nalepenými kartony, které jsme namazali ořechovým máslem a ozdobili semínky. Druhou pochutinou byly košíčky – nejprve jsme si připravili jablíčka a oříšky, které jsme poctivě nakrájeli na malé kousky. Ty jsme poté společně se semínky vložili do muffinových košíčků a zalili rozpuštěným tukem. Třetí pochutinou byla srdíčka, která jsme vyrobili z drátků a medových kroužků. Medové kroužky jsme museli samozřejmě ještě předem otestovat, nechtěli jsme přece ptáčky otrávit. 😀

Ve čtvrtek jsme šli ptáčkům tyto pochoutky roznést do okolí. Nic nezahřeje u srdce tak jako, když děti na procházce poznávají ptáčky, o kterých jsme si povídali ❤️. Pozorně jsme naslouchali také zvukům, které ptáčci vydávají a už víme, že každý ptáček zpívá tu svou písničku úplně jinak. My jsme se naučili písničku Huboval vrabčák na zimu, při které jsme si potrénovali také hru na Orffovy nástroje.

Pátek jsme zakončili odpočinkově – divadlem. Shlédli jsme moc hezkou pohádku O Koblížkovi, po představení jsme se za odměnu s liškou i koblížkem vyfotili.