Cesta za polární kruh

Toto téma nás zavedlo do krajů sněhu a ledu. Děti se seznámily s obyvateli a životními podmínkami Eskymáků neboli Inuitů. Také jsme si vysvětlily rozdíl mezi severním a jižním pólem a poznávali jsme i živočichy, kteří na nich žijí, pomocí zvuků a stop.

Co myslíte? Může se v reálném životě potkat tučňák s ledním medvědem kromě ZOO? Je chladněji na jižním nebo severním pólu? Kde žijí Eskymáci a proč mají šikmé oči? Na to vše Vaše děti našly odpověď.

A jaké aktivity děti čekaly? Stavba iglú z cukrových kostek, medvědí bowling, prohlížení tematických knih a encyklopedií, krmení tučňáků rybičkami podle hozeného počtu, hledání stop a přiřazování k danému živočichovi a plno dalších, které můžete vidět níže ve fotogalerii.