Zdraví, to je poklad tvůj, tak ho s láskou opatruj.

Ptáte se, co se u Mořských koníčků dělo tento týden? Tak se pohodlně usaďte a přečtěte si naše krátké shrnutí. Doufám, že budete spokojeni stejně jako děti 🙂 .

V pondělí jsme mezi sebe přivítali nového kamaráda Sebastiánka, kterému jsme se všichni představili a rádi ho mezi sebe přijali. Doufáme, že se mu tady bude s námi líbit. Ve středu se k nám přidala i praktikantka Hanička, která u nás bude teď nějakou dobu trávit čas. Už teď se všichni těšíme, až se k nám příští týden přidá i nová kamarádka. <3

Celý týden jsme se s mořskými koníčky věnovali tématu Zdraví. V pondělí jsme si povídali o bacilech, jak asi vypadají, jak se asi jmenují nebo jak se třeba rozmnožují. Povídali jsme si také o nemocech, které způsobují, a jak se těmto nemocem bránit. Děti si poté vyrobily své vlastní baciláky – rozfoukáním barevných tuší a dolepením obličejů. Rozcvička byla rovněž tématická, děti si moc oblíbily hru „Na bacila“. „Chodí bacil okolo, nedívej se na něho. Kdo se na něj koukne, toho bacil bouchne.“ – můžete si ji zahrát s dětmi doma, pravidla jsou stejná jako u hry Chodí Pešek okolo. Před obědem jsme si stihli zahrát ještě hru na hledání bacilů, které se nám schovaly po třídě.

Od úterý jsme se bavili o našem lidském těle. Děti se seznámily s kamarády – hošíkem Evženem a kostlivcem Karlem. Na Karlovi jsme si ukázali, z jakých částí se skládá naše kostra. Řekli jsme si například, co je to lebka, žebra či páteř. Děti si pak zkusily kostry sestrojit různými způsoby. Na Evženovi jsme si zase ukázali, ze kterých částí se skládá naše tělo, kde se nacházejí a jak jsou asi veliké. Naučili jsme se také novou písničku v české i anglické verzi. Hádáte správně, je to Hlava, ramena, kolena, palce (Head and Shoulders, Knees and Toes).

Ve středu jsme si ukázali, jak vypadá taková nemocnice. Povídali jsme si o tom, kdo je to Pediatr nebo Chirurg. Ukázali jsme si, jak vypadá takový Rentgen. A zkusili si vyrobit vlastní rentgenové snímky rukou, které si můžete prohlédnout v šatně.

Ve čtvrtek se naše třída proměnila v samotnou nemocnici. Pro děti bylo připraveno několik stanovišť. Na prvním bylo třeba sestavit sanitku z různých materiálů. Na druhém stanovišti měli ošetřit zraněné pacienty od krve. Na třetím stanovišti museli pomoct zraněným medvídkům a zalepit jim jejich zranění náplastmi. Na čtvrtém stanovišti trénovaly děti obvazování plyšových pacientů obvazy. Páté stanoviště bylo rozhodně to nejoblíbenější. Na něm byl pro děti připraven operační sál s několika pacienty a potřebným lékařským náčiním. Děti se tedy převlékly do lékařských mundúrů a začaly pacienty léčit. Bavilo je to natolik, že nechtěly jít ten den ani ven 🙂 .

V pátek jsme byli spojení s jinými třídami a prozkoumávali tak třídy našich kamarádů.

Byl to super týden a už se těšíme na další!