Ve stejný čas, tak jako loni, přijel Martin na bílém koni

Tento týden jsme si u mořských koníčků povídali o svátku svatého Martina.

Pondělí jsme věnovali legendě o svatém Martinovi. Kdo to vlastně ten Martin vůbec byl, čím byl jeho život zajímavý nebo proč se mu vlastně říká svatý. Martinův příběh jsme si pak v týdnu zkusili i sehrát při ranním cvičení na židlích a musím říct, že to děti moc bavilo a šlo jim to skvěle.

V úterý jsme si povídali o tradičním svatomartinském jídle a pití, které by o svátku sv. Martina nemělo nikde chybět. Děti se tak dozvěděly například, co je to kaldoun, jak se vyrábí svatomartinské víno nebo jak se pečou svatomartinské rohlíčky. Sami si zkusili tyto rohlíčky vyrobit, jejich výrobky jste si už mohli prohlédnout v naší šatně. No nesbíhaly se Vám sliny? 🙂

Ve středu jsme si povídali o pranostikách, které se tradují o svátku sv. Martina. Řekli jsme si, co to vlastně pranostika je a co dané pranostiky znamenají. Povídali jsme si také o typických věcech, které se ke svátku svatého Martina váží. Děti si tak zkusily ku příkladu okovat koňské podkovy nebo najít husičce ztracená pírka.

Čtvrtek jsme pak věnovali pyžamkové výzvě. Udělali jsme si módní přehlídku pyžámek i plyšáčků. Hlasovali jsme o nejoblíbenějším pyžámku, bylo to opravdu těsné, nakonec to vyhrál pandí komplet, tak aspoň víte, co u Vašich dětí vede. Pro děti byly připravené i různé soutěže, ale největší ohlas měla soutěž ve stlaní postýlek, no jen se podívejte sami, jak jim to skvěle šlo.

V pátek jsme pak netrpělivě vyhlíželi z oken, jestli přijede Martin opravdu na bílém koni, ale bohužel ani letos se nepoštěstilo, a tak jsme si šli užívat sluníčka na zahradu. Po návratu do školky, nás čekala alespoň pomyslná sněhová nálož a to v podobě divadelního představení – Výprava za ledním medvědem. Výpravu jsme si moc užili a dovezli Vám z ní pohled, který si můžete prohlédnout v šatně.