Ve školce se rádi máme, s pravidly si pomáháme.

Minulý týden jsme si s dětmi povídali zase o dalších pravidlech. Tentokrát nás čekalo pravidlo PUSINKOVÉ, OUŠKOVÉ, KOUPELNOVÉ a pravidlo VLASTNÍ ZNAČKY.

V pondělí jsme začali pravidlem VLASTNÍ ZNAČKY, poznávali jsme svoje značky, hádali značky kamaráda nebo hráli různé hry s našimi značkami. Nakonec jsme si zkusili vlastní značku obkreslit a vybarvit. Výsledek jsme si založili do svých portfolií, abychom měli porovnání, až to na konci roku zkusíme znovu. 🙂

V úterý jsme si povídali o pravidle PUSINKOVÉM. Když jsem se dětí ptala, co myslí, že znamená pusinkové pravidlo, téměř většina odpověděla, že se nemáme pusinkovat 🙂 . Teď už ale vědí, že to znamená něco jiného. A to, že se ve třídě nemá křičet, a pokud mluví zrovna kamarád, tak mu nebudu skákat do řeči, ale počkám, až domluví, a pak mu povím zase něco já. Důležitou součástí také bylo naučit se používat kouzelná slovíčka, k tomu nám pomohla tato jednoduchá básnička.

4 kouzelná slovíčka

u sebe vždy nosím.

Dobrý den, na shledanou,

děkuji a prosím.

Ve středu jsme si povídali o OUŠKOVÉM pravidle. Pořádně jsme tak potrénovali svá ouška. Zkusili jsme si poznávat zvuky zvířátek, melodie dětských lidových písní, sluchové pexeso, hru na xylofon nebo třeba poslouchat jenom jedním uchem. Děti už ví, že je důležité o svá ouška pečovat.

Ve čtvrtek jsme si povídali o pravidle KOUPELNOVÉM. Děti rozhodovaly, jaké chovaní je hezké mít v koupelně a jaké ne. Každý si pak vyrobil svůj ručníček dle své fantazie. Můžete si je už nyní prohlédnout v šatně. Trénovali jsme také poctivé mytí rukou – děti měly za úkol očistit rukavici od všech bacilů pomocí vody, mýdla a houbičky.

Jelikož jsme už všechna pravidla stihli probrat, čekalo nás v pátek překvapení. Šli jsme navštívit a prohlédnout si kamarády do ostatních tříd a nakonec jsme dostali pozvání i od paní kuchařky, a tak jsme si šli prohlédnout i kuchyň. Moc se nám líbil obří šlehač, veliké hrnce nebo vařečky.

Jak jsme si týden užili, si můžete prohlédnout níže. Přikládám i fotky z průzkumu školkové zahrady.