Týden s hudbou 🎵

Tento týden jsme se opět věnovali tématu, které si děti samy vybraly. Tentokrát to byla hudba! A tak byly o hudbě všechny naše koutky i další činnosti.

Děti procvičovaly svoje oči prostřednictvím pracovních listů s hudebními motivy – obkreslovaly a vybarvovaly třeba chobotnici hudebnici nebo vyhledávaly dvojice stejných not. Zároveň podle barrvných not samy hrály na klavír, naučily se zpívat spoustu nových písniček a zkoušely hudbu vyjadřovat pohybem podle toho, zda zněla nahlas, potichu, rychle, pomalu, vysoko nebo nízko.

Náš týden byl také velmi kulturní! Navštívili jsme výstavu, uspořádali jsme si ve třídě koncert hráčů na ozvučné trubky (do kterého jsme se tak zabrali, že jsme ho ani nestihli vyfotit) a v pátek jsme si s dětmi z celé školky zazpívali koledy při zdobení venkovního stromečku.

Venku jsme užívali sněhu, stavěli sněhuláky a koulovali se. A na konci týdne nás čekalo velké překvapení! Ve třídě se nám objevil vánoční skřítek a připravil nám adventní kalendář. Dali jsme mu jméno František a a těšíme se, že s jeho pomocí nám teď vánoční přípravy určitě půjdou samy. 😍🎄