Týden plný zážitků.

Týden plný nových zážitků, tak by se dal popsat náš minulý týden. Stihli jsme toho opravdu hodně.

V pondělí jsme začali prozkoumáváním zahrady naší sousedské školky. Její zahrada je plná naučných tabulí v angličtině. Procvičili jsme si tak společně barvy, čísla nebo zvířátka. Určitě se tam zase někdy podíváme.

V úterý začalo plavání druhé skupiny, a tak část dětí poznala i nový bazén. Dětem se moc líbil, mohly si totiž vyzkoušet různé plavací pomůcky, klouzačku, dokonce i loď. Už se těší na další lekci, co nového se zase naučí.

Středu a čtvrtek jsme věnovali velice oblíbenému tématu a to čarodějnicím. Ve středu byla pro děti připravená čarodějnická stezka, aby prokázaly, zda by byly dobrými čaroději a čarodějnicemi. Museli překonat pavoučí síť, prokázat dobré letecké schopnosti na koštěti, dohodit na čarodějnické klobouky a samozřejmě uvařit tajemný lektvar dle receptu, nesměly v něm samozřejmě chybět ani oční bulvy.

Ve čtvrtek jsme se převlékli do čarodějnického a užili si den plný zábavy. Zasoutěžili jsme si, slavnostně upálili čarodějnice, pak jsme to pořádně oslavili tancem a šampaňským.

V pátek jsme se vydali na zajímavý výlet do Galerie výtvarného umění v Ostravě, nejprve jsme si prohlédli obrázky od malíře Josefa Váchala, a pak nás čekal tvůrčí program. V první části jsme měli obkreslit obličej kamaráda a poté z něj vytvořit strašidlo. Všem jsme své strašidlo představili, jak se jmenuje, co má rádo a kde bydlí. Ve druhé části jsme si měli vyrýt do speciální tabulky obrázek dle libosti, poté jsme jej natřeli barvou a otiskli na papír. Naše výtvory si můžete prohlédnout v šatně 🙂 .