Těšíme se na Vánoce, nejkrásněší svátky v roce

Přestože teď jezdíme na mnoho výletu, je potřeba připravit se s dětmi na to nejkouzelnější období roku. Všichni se přece těší na Ježíška! Aby nám to čekání příjemněji uplynulo chystáme si výzdobu, pečeme cukroví a nazdobili jsme už také stomeček. Plníme pečlivě adventní úkoly z kalendáře, kde se každý den objeví dopis od Ježíška s částní příběhu o netradičních Vánocích. Ale i nějaká ta malá sladká odměna. Děti už znají snad všechny Vánoční andílky a skřítky. Vyprávěli jsme si také i o Vánoční zvycích a tradicích. Pozorujeme větve Barborky, zapalujeme svíčky na našem adventním věnci a někdy i několikrát za den zpíváme koledy, opakujeme Vánoční písičky a básničky.

Máme letos opravdu odné a šikovné děti… říkal to čert s Mikulášem, když se u nás v úterý zastavili s nadílkou. A ti to přece musí vědět.

V posledním odpise od Ježíška jsme se s dětmi dočetli, že první várka dopisů od dětí už dorazila! Tak SLÁÁÁVA a kdo ještě nenapsal tak rychle, rychle ať se Všem splní jejich Vánoční přání.

Krásný předvánoční čas přeje celá třída Želviček.