Sportujeme rádi každý den

Podle počasí k nám přichází jaro, ale my ve školce máme stále zimu, a tak jsme s dětmi vyrazily na hory a bavily se o různých zimních sportech. Na začátek se děti seznámily s písní „Na lyže“. Potom za námi přišel pan trenér Pavel, který si připravil několik pohybových her na rozvoj prostorové orientace. V úterý šly některé děti na plavání a ostatní hrály hru bingo na téma zimní sporty. Další den jsme společně slavili srdíčkový den – Valentýn. Nejdřív jsme se seznámili s legendou, abychom zjistili, proč byl Valentýn svatý a kdo to také byl. Naučili jsme se anglickou píseň H-E-A-R-T, kterou si můžete zazpívat také doma (odkaz naleznete pod textem). Nemohly chybět ani zábavné aktivity, které si můžete prohlédnou na fotografiích. Poslední dny nás čekal návrat k zimním sportům, děti hrály pantomimu, hádaly hádanky, opakovaly písničky, vytvářely výzdobu na téma „Ledová plocha“ pomocí inkoustu a zmizíku a v neposlední řadě procvičovaly grafomotorické prvky.