S knížkou můžeš do pohádky, kolem světa, zase zpátky.

Věděli jste, že březen je měsícem knihy? Tak, teď už to víte a vaše děti také!

Celý týden jsme si s dětmi proto povídali o knížkách. Řekli jsme si ku příkladu, jak se kdysi takové knihy psaly. Děti si pak na vlastní kůži mohly vyzkoušet takové trochu „retro“ psaní knih pomocí psacího stroje. A jak je to bavilo :-). Povídali jsme si také o tom, jaké druhy knih existují a jak se jmenují. Seznámili jsme se také s pojmy jako je spisovatel, ilustrátor, korektor či překladatel.

Během týdne jsme vyráběli svoji vlastní knížku a mohli si tak některé z těchto povolání vyzkoušet sami. Vyráběli jsme si vlastní obálku knihy, poté jsme museli vytvořit i vlastní portrét, aby každý viděl, kdo je autorem knihy. Jelikož jsme knížečku věnovali Krtečkovi, museli jsme si také tohoto hlavního hrdinu vyrobit. A co ke Krtečkovi neodmyslitelně patří? No přece jeho kalhotky! Ty jsme museli také vyrobit. Hotové knížečky si můžete prohlédnout v šatně a odnést domů. Klidně si je děti mohou ještě dotvořit podle svého gusta :-).

V průběhu týdne jsme taky cvičili jako diví, hlavně s naší Jituškou (sokolí slečnou) a samozřejmě jsme museli vyzkoušet balanční cvičení s knížkami. Jak nám to šlo si můžete prohlédnout níže.