Příroda kolem nás

Poslední měsíc před prázdninami jsme se vydali na průzkum do přírody.

Nejdřív jsme se s dětmi vydali k rybníku. Tam nás čekala kamarádka žabka a její přátelé z rybníka – ryby, vážky, labutě, kačeny a také čáp, o kterých jsme se dozvěděli mnoho zajímavostí (délka života, potrava, druhy, zbarvení …). Také jsme se seznámili s novými anglickými slovíčky a životním cyklem žáby, který si děti vybarvily dle svých fantazii, správně seřadily a nalepily na svou pestře vybarvenou žabku. ,,Žaba na suchu“ a ,,Five little ducks“ byly písničky, které nás provázely celým průzkumem rybníka.

Od rybníka jsme se přesunuli rovnou na louku, kde jsme objevovali nejen hmyz a jiné živočichy, které na louce můžeme potkat, ale také rostliny a byliny, které zde rostou (pampeliška, sedmikráska, kopretina, pomněnka, heřmánek). Dozvěděli jsme se co se z nich dá vyrobit (čaj, sirup, šťáva, koupel) a jaké léčivé účinky mají. A protože nám nestačilo si o louce jen vyprávět, vydali jsme se ji s písničkou ,,Čmelák“ prozkoumat lupami. A co jsme tam všechno potkali? Můžete vidět níže na foto.

Z louky vedla cestička přímo do lesa, kde jsme se na chviličku také zastavili. I tam jsme objevili mnoho zvířátek, stromů, rostlin i plodů.

A jelikož nám prázdniny klepou na dveře, nastal čas se s dětmi rozloučit. I náš Sokol se přiletěl s dětmi rozloučit a odměnit je za celoroční snahu o plnění všech úkolů. Děti od Sokola obdržely batůžek s diplomem a medailí.