Plave delfín ve vodě, on je prostě v pohodě

Tento týden jsme pokračovali v tzv. seznamování. Děti se seznámily s okolním prostředím, navštívili jsme park Hrabovjanka v Hrabové, kde bylo cílem zdolávat překážky a rozluštit několik hádanek. Důležitým úkolem se stala výzdoba složky na výtvarné obrázky, kam si děti budou zakládat výkresy během celého školního roku. Ukázali jsme si naše portfolia a manipulaci s ním. Zde si děti budou zakládat obrázky, pracovní listy, fotografie a různé rozhovory, které s nimi povedeme. A protože nám počasí stále přeje, využíváme spoustu času i pro pobyt venku. Seznámili jsme nové děti s naším záhonkem. Tam také muselo dojít k úpravám, pracovalo se s lopatkou a hráběmi. Nakonec děti odvozily veškeré zbytky rostlin a plevel do kompostu na zahradních kolečkách. Nezapomněli jsme ani na cvičení a pohybové hry, které zahrnujeme do každého dne. Oblíbenou hrou se stala sluchová hra na poznávání kamarádů podle hlasu „Kukačko, zakukej!“ a další pohybové hry: „Cukr, káva, limonáda“, „Přijela k nám loď“ nebo „Chodí pešek okolo“. Podívejte se sami, jak se nám dařilo.