Není zebra jako zebra

Chobotničky už vědí, že není zebra jako zebra! Jednu můžeme vidět v zoologické zahradě, po jiné zase přecházíme silnici. A právě ta nás zajímala. Začali jsme si totiž povídat o dopravě. Venku začíná být krásné jarní počasí, často vyrážíme ven, a tak je důležité, abychom si připomněli, jak to dělat bezpečně.

A tak se toho děti o dopravě hodně naučily a dozvěděly. Venku na vycházkách pojmenovávaly dopravní prostředky a zkoumaly dopravní značky, procvičovaly, která strana je pravá a která levá při přecházení přes přechod, na zahradě si nakreslily dlouhatánskou silnici a řádily na ní na odrážedlech a koloběžkách a dokonce viděly opravdické vlakové nádraží i s nákladními vlaky.

Ve školce zase trénovaly očka při vykreslování a vypichování, stavěly garáže, autodráhy a vláčkodráhy, naučily se o dopravě novou písničku i hru a zvládly ještě spoustu dalších činností, jejichž výsledky si můžete prohlédnout v šatně.