Není drak jako drak

V Chobotničce jsme minulý týden zjistili, že není drak jako drak! Tentokrát jsme si povídali o tom pohádkovém a byly o něm také všechny úkoly v našich koutcích.

O jednom sedmihlavém dráčkovi a jeho trampotách jsme se v koutku HUDBA naučili písničku, kterou jsme také v ATELIÉRU výtvarně ztvárnili (koukněte na fotku nebo do šatny). Kromě toho jsme ve SPORTU jednoho draka krmili a trénovali při tom rozlišování barev, míření a hod na cíl. V POKUSECH A OBJEVECH a při ranním úkolu jsme se zase seznamovali s homonymy – nejenže není drak jako drak, ale také není zámek jako zámek, kohoutek jako kohoutek, koruna jako koruna… Ve HRÁCH jsme procvičovali předmatematické představy při počítání dračích hlav, poznávání číslic a sestavování číselné řady. A v KNIHÁCH A PÍSMENECH si děti dokázaly celý text naší dračí písničky samy sestavit podle vzoru. Hodně při tom procvičily očka!

A protože se nám dračí týden líbil, budeme v něm pokračovat. Jen k nám místo pohádkového sedmihlavého draka pro změnu přiletí ten podzimní, papírový. Ale o tom zase v příštím článku. 😊